Torby foliowe czy reklamówki biodegradowalne – co wybrać?

Foliowe torby są obecnie bardzo popularne i można je znaleźć w większości sklepów. Pod wieloma względami wygrywają z papierowymi opakowaniami. Warto jednak wspomnieć o nowoczesnych rozwiązaniach, które łączą w sobie ekologię oraz trwałość – reklamówki biodegradowalne.

Standardowe torby foliowe

Torby reklamowe wykonane z folii to tradycyjne opakowania, które dziś można znaleźć dosłownie w każdym sklepie. Taka reklamówka foliowa jest wykonana z folii HDPE, która charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami, takimi jak duża wytrzymałość. Z tego powodu torebki i torby reklamowe cieszą się dużą popularnością i znajdują zastosowania w najróżniejszych branżach. Cechują się nie tylko trwałością oraz wytrzymałością, ale i w pewnym stopniu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia, czy wilgoć i niektóre substancje chemiczne. Takie właściwości sprawiają, że reklamówka foliowa są wykorzystywana w wielu branżach i na szeroką skalę. Sprawdzi się ona zarówno podczas transportu, jak i przechowywania różnych przedmiotów w różnych miejscach (także w lodówce). Warto zauważyć, że niewielkie foliówki są stosowane przede wszystkim w przypadku artykułów spożywczych, takich jak owoce, warzywa, ryby, mięso, ciastka, pieczywo itd. Reklamówki i zrywki można również znaleźć w wielu innych sklepach, na przykład w pasmanterii, w sklepach z ubraniami, sklepach papierniczych, z elementami elektronicznymi i do różnego rodzaju urządzeń itd. Reklamówka foliowa jest wytrzymała, trwała, odporna na liczne czynniki zewnętrzne, a przy tym jest poręczna, wygodna i dostępna w bardzo niskich cenach. Niestety, foliówki posiadają również pewne wady. Takie opakowania potrzebują niezwykle dużo czas na rozkład, szacuje się, że od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lat. Przeciętny klient zaczyna zwracać uwagę na ochronę środowiska i chętnie wybiera rozwiązania, które są mu przyjazne i ekologiczne – z tego powodu zamiast wybierać więc reklamówkę foliową, można zdecydować się na torbę papierową, bądź postawić na rozwiązanie łączące cechy obu produktów i postawić na reklamówki ekologiczne.

Reklamówki biodegradowalna producent

W ostatnim czasie zmieniono przepisy, ale i sami klienci zaczęli wymagać od właścicieli sklepów, marketów i innych punktów sprzedaży czy punktów gastronomicznych, aby zaczęli wspierać środowisko naturalne i korzystali wyłącznie z takich rozwiązań, które nie szkodzą przyrodzie, takich jak reklamówki ekologiczne, czyli torby i torebki wykonane z biodegradowalnych materiałów. Wybierając do zakupu takie rozwiązanie jak reklamówki biodegradowalne, producent także ma znaczenie i powinien być wybierany w przemyślany sposób. Najlepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania i cenione hurtownie, które działają na rynku od lat. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego są wykonane polecane reklamówki. Powinny być produkowane wyłącznie z takich surowców, które mają pochodzenie roślinne. Tego typu materiału w odpowiednich warunkach ulegają błyskawicznym rozkładowi, pozostając po sobie jedynie wodę, CO2 i kompost. Właśnie z tego powodu biodegradowalne torby cieszą się coraz większą popularnością i dlatego korzysta z nich coraz więcej firm.