Pyszne wegetariańskie dania kuchni polskiej

Czy w klasycznej polskiej kuchni można znaleźć ciekawe przepisy na dania wegetariańskie? Oczywiście – zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Pierogi ruskie – kultowe wegetariańskie danie

Pierogi ruskie to niezwykle lubiane przez Polaków wegetariańskie z natury danie. Przepisy ten jest szczególnie chętnie wykorzystywany podczas świąt w wielu domach.

Podstawą jest odpowiednie przygotowanie ciasta. W podstawowej wersji składa się ono z mąki pszennej, gorącej wody, kilku łyżeczek oleju oraz odrobiny soli. Do przygotowywania niezwykle przydatna może okazać się stolnica, choć nie jest ona obligatoryjna. Warto również wyposażyć się z dobry wałek, aby wyrobione ciasto było odpowiednio cienkie. Pierogi zazwyczaj lepione są z okrągłych kształtów formowanych za pomocą szklanki. Aby przygotować farsz, należy ugotować, a następnie utłuc ziemniaki, podsmażyć cebulę, rozdrobnić twaróg półtłusty i odpowiednio doprawić nie szczędząc pieprzu i soli. Smakowitym dodatkiem będzie również odrobina masła klarowanego. Farsz powinien być umiejscowiony na środku kawałka ciasta. Osoba lepiąca pierogi powinna być w stanie dokładnie zlepić obie połowy. Takie pierogi należy gotować do momentu wypłynięcia. Są one również smakowite, gdy zostaną na drugi dzień odgrzane na patelni.

Wegetariańskie gołąbki – idelane na obiad

Istotny element farszu będzie stanowił ryż lub kasza, dlatego należy je uprzednio ugotować. Konieczne będzie również ugotowanie głąba kapusty.

Kolejnym etapem będzie przygotowanie pozostałej części farszu. Na początku należy podsmażyć cebulę, czosnek oraz pieczarki. Do farszu można również dodać ugotowaną i odcedzoną wcześniej soczewicę. Dobrym dodatkiem będzie również rozdrobniona feta. Całość należy połączyć z ryżem lub kaszą i odpowiednio doprawić. Uformowane z liści kapusty gołąbki można smażyć na patelni lub przygotować tradycyjny sos na pazie przecieru pomidorowego i gotować całość w garnku przez ok. 20 minut.

One thought on “Pyszne wegetariańskie dania kuchni polskiej

Dodaj komentarz